Дата: 19 ноября 2020
Разделы: ТОП найкращих
Всім любителям книг знайоме те почуття, коли ти вперше відкриваєш нову книгу, проходиш очима по першій сторінці, вдихаєш аромат паперу і поринаєш у прекрасний світ, дивний світ чудес, який створює нашу уяву у поєднанні з читанням чергової приголомшливої книги. Вдвічі приємно, коли цей світ намагаються показати у фільмі, іноді фільм буває набагато яскравішим за сам твор, а іноді нас засмучує. Але незважаючи ні на що, ми щороку йдемо в кінотеатри і дивимося десятки екранізацій улюблених книг. І так приємно бачити знайомих персонажів, і говорити: "Я так і уявляла її, коли читала цю книгу."
Екранізація сучасних книг. Частина І
Січень 1939 року. Німеччина. Країна, що затамувала подих. Ніколи ще смерть не мала стільки роботи. А буде ще більше. Мати везе дев'ятирічну Лізель Мемінгер та її молодшого брата до прийомних батьків під Мюнхен, бо їхнього батька більше немає – його забрало подихом чужого та дивного слова «комуніст», і в очах матері дівчинка бачить страх перед такою ж долею. Дорогою смерть відвідує хлопчика і вперше помічає Лізель. Так дівчинка опиняється на Хіммель-Штрассі - Небесній вулиці. Хто б не придумав цю назву, він мав здорове почуття гумору. Не те щоб там була справжня пекла. Ні. Але й аж ніяк не рай.
Чарлі переходить у старшу школу. Побоюючись того, що на нього чекає після недавнього нервового зриву, він починає писати листи комусь, кого ніколи в житті не бачив, але хто, він упевнений, має добре його зрозуміти. Чарлі не любить ходити на танці, оскільки йому зазвичай подобаються ті пісні, під які не потанцюєш. Кожна нова книга, прочитана ним за порадою Білла, вчителя літератури, відразу стає у Чарлі найулюбленішою: «Вбити пересмішника», «Пітер Пен», «Великий Гетсбі», «Над прірвою у житі», «У дорозі», «Голий» сніданок... Білл радить Чарлі "бути не губкою, а фільтром", і той чесно намагається. Ще Чарлі намагається не згадати міцно забуті дитячі травми і розібратися у своїх почуттях до старшокласниці Сем, сестри його друга Патріка на прізвисько.
"Це роман зовсім не про те, що веселий хлопець Вітька не може у своєму житті здобути опору. І не про те, що молодий учитель географії Служкін закохується у власну ученицю. Це роман про стійкість людини в ситуації, коли моральні цінності не потрібні суспільству. Роман про те, як багато людині потрібна мужність і смирення, щоб зберегти "душу живу", не впасти в озлоблення чи гординю, а жити по совісті та любові"
Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою старому промисловому магнату, і ось він робить останню у своєму житті спробу - доручає розшук журналісту Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу більше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але незабаром розуміє: проблема навіть складніша, ніж здається на перший погляд. Як пов'язана давня подія на острові з кількома вбивствами жінок, що трапилися в різні роки у різних куточках Швеції? До чого тут цитати з Третьої Книги Мойсея? І хто, зрештою, робив замах на життя самого Мікаеля, коли він підійшов до розгадки надто близько? І тим більше він не міг припустити, що розслідування приведе його до справжнього пекла серед ідилічно мирного містечка.
Підлітки, які страждають на тяжку хворобу, не збираються здаватися. Вони, як і раніше, залишаються підлітками - отруйними, невгамовними, вибуховими, бунтуючими, так само готовими і до ненависті, і до кохання. Хейзел та Огастус кидають виклик долі. Вони закохані один в одного, їх мучить не так тінь смерті, що нависла над ними, як звичайна ревнощі, агресія і нерозуміння. Вони разом. Зараз – разом. Але що на них чекає попереду?